תפריט ניווט+

אודות

שמי טל בן-זאב מתכננת ומעצבת פנים בוגרת המכון הטכנולוגי בחולון (H.I.T) לשנת 2003. אני מתמחה בתכנון ועיצוב פנים בנישת הבניה הפרטית ובהלבשת בתים – אבזור וסטיילינג.

בעשר השנים האחרונות עשיתי מסלול מקיף ומרתק בנבכי התחום הגדול והעשיר הזה שנקרא "עיצוב" על שלל צורותיו וגווניו. התחלתי את דרכי במשרד אדריכלים שעסק בפרויקטים אורבניים
של "פינוי-בינוי", אך מהר מאוד הבנתי שני דברים משמעותיים:tal1
הראשון במקצוע – "הדף סופג הכל". אפשר לתכנן ולשרטט שכונות וערים, אבל ללא ניסיון שטח בפועל קשה מאוד להתמקצע ולרכוש מיומנויות ואיכויות של מתכנן אמיתי וטוב.
השני לגבי עצמי – יש לי את "חיידק השטח". אני סקרנית מטבעי, רוצה לדעת איך דברים בנויים, איך חומר אחד מתחבר לחומר אחר; ואיך יחד כל המערכות קורמות עור וגידים לכדי גוף מדהים אחד המשרת פונקציה המבוססת על פרקטיקה ואסתטיקה.

עם התובנות האלה התחלתי את מסלול השטח שלי שכלל בין היתר להיות חלק מצוות מתכנן של חברה למוצרי הצללה ולאחר מכן חלק מצוות מתכנן ומפקח שטח של נגרית בוטיק. בשניהם עבדתי על פרויקטים ייחודיים ורחבי היקף בתחום הבניה הפרטית ולמדתי את רזי השטח הראשונים בנישות הספציפיות האלה.
עם חלוף הזמן וההזדמנויות שנקרו בדרכי, קיבלתי את "תפקיד השטח" האחרון שלי שאיגד עבורי את המכלול שעסקתי בו עד כה, והטמיע בי את הידע בשלל המערכות המרכיבות את תחום הבניה הפרטית בדגש על נישת העיצוב היוקרתי. עבדתי כמנהלת פרויקט ומפקחת ביצוע בחברה קבלנית יזמית המתמחה בבניית דירות יוקרה.
במהלך השנים בהן שימשתי בתפקיד זה ומעשרות הפרויקטים שנטלתי בהם חלק, למדתי והעמקתי את הידע שלי במערכות המרכיבות את הבניה הפרטית, בחומרים וכמובן באיכות ובקרת ביצוע. עם הידע הרב שרכשתי הרגשתי שאני מוכנה לחזור ולממש את ייעודי המקורי והוא התכנון.
כיום יש לי סטודיו פרטי לעיצוב ואדריכלות פנים עם פרויקטים אותם אני מתכננת, מעצבת, מלווה בפיקוח על ביצוע ולבסוף גם מלבישה ומאבזרת.

אני מאמינה שעיצוב טוב נמדד בשני פרמטרים חשובים: פרקטיקה ואסתטיקה.
חלל הבית צריך לשמש את החיים בו בצורה המקסימלית ולספק להם מקור השראה על מנת שיוכלו להפיק מתוכם את המקסימום בכל רגע נתון. זוהי נקודת המוצא ממנה אני יוצאת אל מבנה, חומר וצבע שיוצרים את הבסיס המתאים, ופרטי עיצוב, תאורה ואביזרים נלווים המתווספים ומשלימים את החוויה.
אני אוהבת את העבודה שלי ומתרגשת בכל פעם מחדש לקראת המפגש האנושי ויצירת העיצוב הבא והחוויה הבאה.