תפריט ניווט+

אבזור והום סטיילינג

הום סטיילינג הוא הדובדבן שבקצפת המשמש כמוצר המשלים לתכנון נכון ועיצוב טוב. ירידה לרזולוציות האסתטיות הדקות ביותר ועל זה נאמר: "אלוהים בפרטים" (מיס ון דר רוהה).

צילום גמר: סטודיו שגב – אלעד גונן וזאב ביץ'

אז מה זה בעצם "הום סטיילינג"? בתרגום פשוט מאנגלית: "סיגנון הבית" או הכנסת "סטייל" לסביבת מגוריכם.

עם עליית המודעות לעיצוב סביבות המגורים והחיים שלנו בשנים האחרונות, נוצרה תת נישה בתחום עיצוב הפנים, שיורדת לרזולוציות האסתטיות הדקות ביותר ועוסקת באבזור הבית.

סלון מאובזר בסגנון מודרני

סלון מאובזר בסגנון מודרני

אפשר לחלק את תחום עיצוב הפנים לשלושה תחומים עיקריים: תכנון, עיצוב ואבזור (הום סטיילינג).
תכנון עוסק בהתאמת מבנה חלל המגורים והפונקציות שבו לצרכי המשתמשים. מתאימים ומחלקים את הפונקציות על פני שטח המבנה הנתון תוך כדי יצירת זרימה נכונה בין החללים ובנית מערכות התשתית המרכיבות אותן.

עיצוב הוא "מה הבית רוצה לשדר?" מה הסגנון? האם בית מודרני, מינימליסטי בקו נקי או בית אקלקטי, צבעוני, מרובה אלמנטים וכו'… יש אינסוף סגנונות וניתן גם לשלב ביניהם ולקחת קצת מכאן וקצת מכאן. הכל תלוי באופי הדיירים הגרים בבית וביכולת שלהם ללכת עד הסוף עם החלום. מכאן השמיים הם הגבול. בהתאם לקו העיצובי בוחרים את פלטת הגוונים וכלל חומרי הגמר המרכיבים את הבית ויהיו שזורים בו: ריצוף, חיפויי קיר למיניהם, עבודות אלומיניום/מסגרות, כלים סניטרים, נגרות, מוצרי הצללה, משטחי עבודה וכו'…

סלון מאובזר בסגנון מודרני עם נגיעות אקלקטיות

סלון מאובזר בסגנון מודרני עם נגיעות אקלקטיות

אבזור/הום סטיילינג הוא הדובדבן שבקצפת המתפקד כמוצר המשלים לתכנון נכון ועיצוב טוב.
הום סטיילינג מתבסס על הקווים העיצוביים המנחים של החלל המתוכנן ומתרכז בלתת לו את המראה והאופי הייחודי המבוקש על ידי הלקוח. יצירת האווירה בחלל נעשית על ידי בחירת והתאמת טקסטיל – וילונות, ריפודים ושטיחים, גופי תאורה, פרטי ריהוט "חופשיים" כמו ספות, שולחנות, כיסאות, מיטות, שידות וכל אלמנט שאינו מעוגן לקיר וטופל כבר בשלב התכנון.

חדר שינה מאובזר בסגנון אקלקטי

חדר שינה מאובזר בסגנון אקלקטי

הום סטיילינג יכול להתבצע כחלק מתהליך בניה כולל או חלקי והוא מושפע כמו כל דבר בעיצוב מהאופנה המתחלפת. לעיתים אני נקראת לבצע "מתיחת פנים" לבית, לחדש ולרענן את האווירה, כחלק משינויים שעוברים המתגוררים בו או לשם השבחת נכס למכירה או תצוגה (במקרה של דירה לדוגמא).
עיצוב הוא עולם ומלואו, ערך בעל חשיבות עליונה. החיים בסביבת מגורים מתוכננת, מעוצבת ומאובזרת המתאימה ותפורה למידותנו מאפשרת לנו להטען באנרגיות ולהפיק מעצמנו את המיטב. ועל זה נאמר: "אלוהים בפרטים" (מיס ון דר רוהה)