תפריט ניווט+

תל אביב צפון

בשכונה תל אביבית צפונית הנמצאת בהתרחבות מתמדת נרכשה דירת 5 חדרים מקורית המשתרעת על פני שטח של שתי דירות. דירת קבלן בבניין בן שש שנים, סטנדרטית במראה, ששיוועה למימוש הפוטנציאל הגלום בה.

צילום גמר: אלעד גונן

בעלת הבית, צלמת במקצועה, אספנית אומנות וחובבת עיצוב בעלת טעם משובח. יחד איתה גרות שלוש בנותיה, אסתטיקניות מבטן ומלידה, כל אחת והטעם שלה.
המטרה הייתה להתאים את הדירה לצרכי הדיירות החדשות: בית צעיר, תוסס ומארח – פרקטי, אך יחד עם זאת סופר אסתטי – מלא שיק נשי, מעוצב ומאובזר לפרטי פרטים.
המראה הנבחר מודרני, עדכני עם השפעות של לופט ניו יורקי וקצת פריז. הצבעים השולטים הם שחור ולבן עם נגיעות של אפור כחוט מקשר בכל חללי הבית. לריכוך הפלטה התווספו גוונים ניטרליים, חומרים טבעיים בגמר בסיס, טקסטיל עשיר ונקודות צבע עדינות בדמות אוסף האומנות של בעלת הבית.

 

מבט מהסלון אל המטבח

מבט מהסלון אל המטבח

לדירה מבנה של האות "ח" היוצרת באופן טבעי ראשוני חלוקה פונקציונלית ברורה.
שתי זרועותיה מתפקדות כאגפי השינה הפרטיים והקושרת שביניהן, המכילה את חלל הסלון, המטבח והיציאה למרפסת, היא החלל הציבורי המשמש את המשפחה לזמן איכות משותף וכמובן לאירוח.
מבנהו המאורך והמאתגר של החלל הציבורי חייב את חלוקתו לפונקציות הרצויות והמוכרות באופן קצת פחות מסורתי.
אורך הסלון טושטש על ידי מראה גדולה ועגולה שהוצבה על הקיר שמולו ומשקפת את הסלון ונוף החוץ והמרפסת שמבעד לחלונות הגדולים. במרפסת המשמשת רבות לאירוח הוצבו כורסאות רביצה נוחות ושולחן אוכל גדול לארוחות כיפיות.
המטבח, מתוך היותו חלל מרכזי ופעיל בבית, הורחב וחולק לשני מקטעים בצורת "ר" כאשר באמצעם מוקם מסדרון המעבר לאגף חדרי הבנות. אי העבודה הישן במרכזו הוחלף בשולחן אוכל מרווח המשמש את המשפחה באופן שוטף לארוחות אינטימיות, לאירוח גדול וגם כמשטח עבודה נוסף בעת שימוש במטבח. כך הושמטה פינת האוכל המסורתית והוכנס המטבח כחלק אינטגרלי לתוך חלל האירוח.

מבט מהמטבח אל המרפסת

מבט מהמטבח אל המרפסת

אגף שינה אחד ובו שני חדרי שינה וחדר רחצה אוחדו לכדי חלל אחד מרווח המשמש את בעלת הבית ובו פינת עבודה, חדר שינה, חדר ארונות וחדר רחצה מפנק.
בפלטת הצבעים השולטת בבית, משחק של שחור לבן דרמטי בשילוב גוונים ניטרליים טבעיים, ובדגש על שימוש בחומרים בצורתם הבסיסית, עוצבה יחידה מרהיבה מלאת שיק עם ניחוח של חדר במלון בוטיק.

חדר שינה מאסטר

חדר שינה מאסטר

גם אגף הבנות חולק מחדש. אזור השירות של הבית (מכונת כביסה ומייבש) הועבר ממבואת החדרים לממ"ד, נסגר מאחורי ארון קיר גדול ובמקומו נבנתה פינת משפחה/אירוח עם מסך טלוויזיה וספת רביצה מפנקת. פינת המשפחה היא חלל פעיל ביותר ומשמשת את הבנות על בסיס יום יומי למפגש ביניהן וכמובן עם חברים.
חדר האמבטיה הכללי נהרס עד היסוד והפך לחדר רחצה. על טהרת השחור לבן, בקו מודרני, עם קריצות אקלקטיות בדמות חומרי הריצוף והחיפוי. האמבטיה הישנה הוחלפה במקלחון מרווח עם רצפת קוריאן צפה וספסל אבן לבן.

חדר רחצה מאסטר

חדר רחצה מאסטר

על מנת לשמור על קו אחיד בבסיס העיצוב, רוצפו חדרי השינה באותו הפרקט וכן חומרי הגמר של הנגרות נשארו זהים. מעבר לזה כל אחת מהבנות היתה שותפה מלאה לבחירת הסגנון, הגוונים והאבזור ליצירת חדר ייחודי על פי טעמה האישי.

חדר שינה

חדר שינה